Unikalny generator sygnału ultradźwiękowego został opracowany w Czechach na Uniwersytecie Zachodnioczeskim w Pilznie przez zespół naukowców z centrum badawczego NTIS. Sercem urządzenia jest zaawansowany układ elektroniczny z mikrokomputerem, który emituje specjalnie modulowany ultradźwiękowy sygnał akustyczny. Charakteryzuje się on stopniowo zmieniającą się częstotliwością oraz losowymi skokami w zakresie 24-30 kHz.
Naukowcy uniwersyteccy potwierdzili skuteczność tego sygnału w odstraszaniu niepożądanych szkodników. Ocenili, że poziom ciśnienia akustycznego oraz charakterystyka częstotliwościowa sygnału zostały dostosowane do pasma słyszalnego dla szkodników, jednocześnie pozostając niesłyszalnymi dla ludzi oraz większości zwierząt domowych i gospodarskich. Wyjątek stanowią małe gryzonie, takie jak myszy hodowlane, szczury, chomiki czy świnki morskie – w ich przypadku nie zaleca się stosowania odstraszacza, chyba że odstraszany obszar nie jest przez nie zamieszkiwany.
Unikalny generator sygnału ultradźwiękowego został opracowany w Czechach na Uniwersytecie Zachodnioczeskim w Pilznie przez zespół naukowców z centrum badawczego NTIS. Sercem urządzenia jest zaawansowany układ elektroniczny z mikrokomputerem, który emituje specjalnie modulowany ultradźwiękowy sygnał akustyczny. Charakteryzuje się on stopniowo zmieniającą się częstotliwością oraz losowymi skokami w zakresie 18-23 kHz.
Naukowcy uniwersyteccy potwierdzili skuteczność tego sygnału w odstraszaniu niepożądanych szkodników. Ocenili, że poziom ciśnienia akustycznego oraz charakterystyka częstotliwościowa sygnału zostały dostosowane do pasma słyszalnego dla szkodników, jednocześnie pozostając niesłyszalnymi dla zwierząt domowych i gospodarskich. Wyjątek stanowią ptaki hodowlane, koty, psy i konie – w ich przypadku nie zaleca się stosowania odstraszacza, chyba że odstraszany obszar nie jest przez nie zamieszkiwany.
Unikalny generator sygnału ultradźwiękowego został opracowany w Czechach na Uniwersytecie Zachodnioczeskim w Pilznie przez zespół naukowców z centrum badawczego NTIS. Sercem urządzenia jest zaawansowany układ elektroniczny z mikrokomputerem, który emituje specjalnie modulowany ultradźwiękowy sygnał akustyczny. Charakteryzuje się on stopniowo zmieniającą się częstotliwością oraz losowymi skokami w zakresie 21-26 kHz.
Naukowcy uniwersyteccy potwierdzili skuteczność tego sygnału w odstraszaniu niepożądanych szkodników. Ocenili, że poziom ciśnienia akustycznego oraz charakterystyka częstotliwościowa sygnału zostały dostosowane do pasma słyszalnego dla szkodników, jednocześnie pozostając niesłyszalnymi dla ludzi.
Odstraszacz nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Aby zapewnić bezpieczeństwo produktu, maksymalny poziom ciśnienia akustycznego emitowanego przez urządzenie został zweryfikowany przez niezależne laboratorium badawcze TÜV SÜD.
Kolejną ważną cechą sygnału jest jego niemal nieskończona zmienność w czasie, dzięki czemu zwierzęta nie przyzwyczajają się do generowanego dźwięku i nie przestają go odczuwać jako nieprzyjemny. Dlatego odstraszacz VyplašTo nieustannie drażni niechcianego intruza nieprzyjemnym dźwiękiem, zmuszając go do dobrowolnego opuszczenia chronionego obszaru po krótkim czasie. Szkodnik nie zostaje więc trwale uszkodzony, a jedynie przenosi się w inne miejsce.
Poświęciliśmy wiele czasu na opracowanie designu oraz spełnienie wymagań dotyczących trwałego i funkcjonalnego korpusu odstraszacza. Odstraszacz prezentuje się doskonale zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Do zamocowania odstraszacza na ścianie, słupie lub drzewie można wykorzystać specjalny uchwyt, który zapewni stabilność i bezpieczeństwo (– uchwyt do odstraszacza dostępny osobno).
Korpus urządzenia wykonany jest z tworzywa sztucznego wzbogaconego o dodatki, które sprawiają, że jest przystosowany do użytku na zewnątrz. Dzięki temu jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne – nie żółknie ani nie kruszy się. Dodatkowo, urządzenie jest skutecznie zabezpieczone przed kurzem, wodą i wilgocią, co zapewnia mu długowieczność i bezproblemową pracę przez wiele lat.
Oprócz cech funkcjonalnych uwzględniliśmy również częstą eksploatację odstraszacza na zewnątrz, zapewniając odpowiednią odporność na kurz, wodę i wilgoć.